Amerykańskie miasteczko Jackson Hole stworzyło buty, które zachęcają do pozostania na szlaku turystycznym
  • 1
  • 1
14.01.2022

Amerykańskie miasteczko Jackson Hole stworzyło buty, które zachęcają do pozostania na szlaku turystycznym

Jackson Hole to niewielka miejscowość w amerykańskim stanie Wyoming. To baza wypadowa do Parku Narodowego Grand Teton i Parku Yellowstone. By chronić dziką przyrodę, władze miasta stworzyły buty, które zachęcają do pozostania na szlaku.

Znużeni pandemią Amerykanie szukają ukojenia na świeżym powietrzu. Tamtejsza lokalna turystyka wzrosła w zeszłym roku o 30%. Wędrowcy jednak często zbaczali z wyznaczonych ścieżek, niszcząc tereny zielone i zakłócając spokój dzikich zwierząt. Jesienią zeszłego roku, w ramach pilotażowego programu mającego na celu ochronę parków narodowych, Jackson Hole Travel & Tourism Board stworzyło parę butów turystycznych Red Wing Vasque. Ich podeszwy z protektorem pozostawiają na ziemi napis: „Tread on the Trail” („Krocz po szlaku”).

Pracownicy JHTT przebyli w takim obuwiu dziesiątki mil, pozostawiając turystom wiadomość na ziemi. Ma to służyć za przypomnienie dla odwiedzających, aby nie włóczyli się po lesie, zbaczając z wytyczonych szlaków i nie zakłócali ekosystemu.

Organizacja współpracowała również z „National Geographic”, by promować inicjatywę „Tread on the Trail” w ramach szerszej kampanii „Stay Wild”. Akcję przygotowała agencja Colle McVoy.

Źródło: www.musebycl.io

  • 1
Jackson Hole

Jackson Hole za pomocą specjalnych butów zachęca do pozostania na szlaku

14 stycznia 2022

13 stycznia 2022