Amazon wchodzi do Polski
  • 1
  • 1
27.01.2021

Amazon wchodzi do Polski

Amazon planuje uruchomienie serwisu Amazon.pl. Panel sprzedawcy Seller Central Polska jest już dostępny.

Firma ogłasza rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce serwisu Amazon.pl. Ma on zapewnić polskim klientom nowy wymiar zakupów. Lokalnym biznesom ma z kolei umożliwić dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w kraju, jak i na świecie. Od 27 stycznia 2021 r. przedsiębiorcy planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazona w Polsce oraz globalnie mogą rejestrować konta po polsku na stronie www.sell.amazon.pl w ramach przygotowań do premiery serwisu.

Ponad połowa produktów sprzedawanych na Amazonie pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera serwisu Amazon.pl ma więc zapewnić polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 mln klientów Amazon na całym świecie w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazona sprzedaje globalnie 1,7 mln małych i średnich firm. Z tego ponad 200 tys. przedsiębiorców przekroczyło 100 tys. dol. wartości sprzedaży w 2019 r.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Stworzył ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), w dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach. Także w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają rozwiązania wspierające produkty i usługi firmy na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. W 2021 r. uruchomione zostanie dziesiąte centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad tysiąc nowych etatów.

  • 1
Amazon wchodzi do Polski

Oficjalnie: Amazon wchodzi do Polski

Dorota

1 miesiąc temu

Strona sell.amazon.pl nie działa, czy to na pewno dobry adres?

27 stycznia 2021