Alphabet wprowadza dostawy za pomocą drona
  • 0
  • 2
9.04.2019

Alphabet wprowadza dostawy za pomocą drona

Alphabet – firma matka Google – wprowadził dostawę przesyłek za pomocą dronów. Pierwsza paczka drogą powietrzną dostarczona została w Australii po uzyskaniu zgody od tamtejszego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Wing, spółka zależna Alphabetu, która zajmuje się tym projektem, testowała dostawy dronami w Australii od 2014 r. Przez ponad 18 miesięcy dostarczyła żywność, małe artykuły gospodarstwa domowego i produkty chemiczne ponad 3 tys. razy do australijskich domów w Fernleigh Park, Royalla i Bonython.

Teraz usługa dostępna będzie dla ograniczonej liczby domów na przedmieściach Canberry oraz Palmerston. Będzie stopniowo rozszerzana na kolejne peryferyjne dzielnice stolicy Australii.

Produkty, m.in. żywność, leki bez recepty, a nawet gorącą kawę zamówić można za pośrednictwem aplikacji. Dostarczone zostaną w ciągu kilku minut. W tym celu firma nawiązała współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami.

Wing został wyodrębniony z działu badawczego X Alphabet w lipcu ubiegłego roku, aby stać się niezależną firmą. Na jej czele stoi James Ryan Burgess.

Australijski Urząd Lotnictwa Cywilnego zezwolił firmie na dostawy drogą lotniczą zgodnie z wytycznymi dla komercyjnych operatorów dronów powyżej 2 kg.

Ta forma dostawy ma pojawić się również w Europie. Jeszcze wiosną ma być dostępna w Finlandii.

Źródło: www.reuters.com

  • 2

Źródło: Wing

Źródło: Wing

9 kwietnia 2019