Alerty RCB na ekranach Screen Network w całej Polsce
  • 0
  • 1
10.01.2022

Alerty RCB na ekranach Screen Network w całej Polsce

Od 2021 r. alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pojawiają się nie tylko w telefonach komórkowych, ale także na ekranach Screen Network. Będą wyświetlane w przestrzeni miejskiej w całej Polsce.

Alerty RCB ostrzegają m.in. przed zagrożeniami pogodowymi. Są wysyłane w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Aby poszerzyć zasięg komunikatów i pomóc skuteczniej ostrzegać mieszkańców Polski, Screen Network udostępnia sieć swoich ekranów.

Dzięki współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa na ekranach wyświetlane będą ostrzeżenia znane z wiadomości SMS. Osoby znajdujące się na zagrożonym terenie zobaczą ostrzeżenie nie tylko w swoim telefonie, ale także na ekranach w przestrzeni miejskiej – w drodze do pracy, szkoły, w czasie podróży czy podczas zakupów. W ramach akcji udostępnione zostaną ekrany przy najbardziej uczęszczanych drogach, w centrach handlowych czy na dworcach kolejowych.

Ostrzeżenia są wysyłane do osób znajdujących się na zagrożonych terenach. W analogiczny sposób działają alerty emitowane w sieci ponad 20 tys. ekranów Screen Network. Dzięki geolokalizacji komunikaty wyświetlane będą jedynie na ekranach zlokalizowanych na terenach objętych ostrzeżeniem.

  • 1
alerty RCB

Alerty RCB pojawią się na ekranach Screen Network

10 stycznia 2022

9 stycznia 2022