Aldi startuje z całodniową akcją na rzecz autyzmu – „Ciche godziny”
  • 0
  • 1
30.03.2023

Aldi startuje z całodniową akcją na rzecz autyzmu – „Ciche godziny”

W niedzielę handlową, 2 kwietnia, we wszystkich sklepach Aldi obowiązywać będą przez cały dzień „Ciche godziny”. Wydarzenie związane jest z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

„Ciche godziny” organizowane są we współpracy z Fundacją JiM, inicjatorem akcji w Polsce. Polegają na tym, że w trosce o tych, którzy są wrażliwi na bodźce zewnętrzne, w sklepach przez jeden dzień muzyka i komunikaty głosowe zostaną wyłączone. Sieć zadbała o optymalne natężenie światła. Udostępnia też kasy pierwszeństwa dla osób w spektrum autyzmu i ich opiekunów.

– To akcja, w której uczestniczymy już od ponad dwóch lat. Jako firma odpowiedzialna społecznie dokładamy starań, aby zaspokajać potrzeby osób w spektrum autyzmu w praktyce i umożliwić im zakupy w komfortowej atmosferze. W najbliższą niedzielę handlową postanowiliśmy wprowadzić cały dzień „Cichych godzin”. Chcemy okazać nasze wsparcie całej społeczności osób w spektrum oraz dołożyć cegiełkę do kwietniowej kampanii społecznej świadomości autyzmu – komentuje Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR sieci Aldi.

W tym roku kwietniowe działania Fundacji JiM skupiają się na kobietach w spektrum

Stąd chociażby takie symboliczne gesty, jak świecenie na niebiesko i różowo. Wynika to z potrzeby podkreślenia problemu, jakim są dysproporcje między diagnozą chłopców i dziewczynek. Działania fundacji skupiają się także na edukacji od najmłodszych lat. Stąd prowadzone w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych Lekcje o autyzmie. Fundacja jest również organizatorem spektaklu teatralnego „Zróbmy to razem” z udziałem podopiecznych i ich opiekunów w Teatrze Małym w Łodzi.

Od lutego 2021 r. we wszystkich sklepach Aldi „Ciche godziny” obowiązują:

  • w każdy wtorek od 8:00 do 10:00,
  • soboty od 18:00 do 20:00.
  • 1
Aldi startuje z całodniową akcją „Ciche godziny”

Aldi startuje z całodniową akcją „Ciche godziny”

30 marca 2023