Agencja PowerEvents zaprosiła do Wrocławia nowego krasnala
  • 0
  • 13
21.12.2017

Agencja PowerEvents zaprosiła do Wrocławia nowego krasnala

19 grudnia we Wrocławiu pojawił się nowy krasnal – Powerek. Wykonała go agencja PowerEvents, która w 2017 r. świętuje 10-lecie działalności. To element szerszej kampanii jubileuszowej.

Pierwszy krasnal z brązu dotarł do stolicy Dolnego Śląska w 2001 r. Od tego czasu rodzina skrzatów stale się powiększa. Zadomowiła się na dobre w różnych zakątkach miasta, stanowiąc znak rozpoznawczy Wrocławia. Teraz do ponad trzystu wrocławskich krasnali dołączył nowy.

Około 600 osób przez tydzień próbowało wybrać, jakie imię najlepiej będzie go charakteryzować. Propozycje internauci przedstawiali w komentarzach na profilu facebookowym agencji PowerEvents.

Powerka można zobaczyć na rogu Rynku i placu Solnego, niedaleko restauracji Novocaina. Atrybutami krasnala są okulary, trąbka i balony – symbole dobrej zabawy.

To dziewiąty z dziesięciu niecodziennych prezentów od PowerEvents dla wrocławian w 2017 r. Prowadzona przez firmę akcja „10/10” ma zapewnić mieszkańcom atrakcje, których na co dzień przeważnie nie mają szansy doświadczyć.

Agencja z okazji jubileuszu umożliwiła m.in. cheerleaderkom z Wrocławia wyjazd do USA na mecz Marcina Gortata w lidze koszykówki NBA. Przeniosła seniorów do wirtualnego świata dzięki okularom VR, a także zaaranżowała muzyczny tramwaj, zapraszając pasażerów do tańca.

Powerek powstał dzięki wspólnej pracy agencji i Beaty Zwolańskiej-Hołod, która nadała mu ostateczny kształt. Artystka wykonuje rzeźby z brązu od kilkunastu lat. Do tej pory w jej pracowni powstało ponad sto wrocławskich krasnali.

  • 13

21 grudnia 2017

Czytaj także

20 grudnia 2017

Reklama
Reklama