Abstra przekształca się w Studi
  • 0
  • 1
19.07.2021

Abstra przekształca się w Studi

Z początkiem lipca firma Abstra przekształca się w Studi. Rebranding podyktowany jest koniecznością dostosowania się do potrzeb rynku i chęcią zwrócenia uwagi na nowe kompetencje wychodzące poza influencer marketing i produkcję kanałów własnych na YouTube.

Studi ma być kompleksowym podejściem do wideo i audio w Internecie – od strategii po produkcję i dystrybucję materiałów dla milenialsów i generacji Z.

Dotychczasowa identyfikacja spółki była nieczytelna dla rynku. Percepcja naszych partnerów oparta była przede wszystkim na genezie powstania Abstra, czyli kanału Abstrachuje.TV. Aktualnie Abch jest tylko i aż jednym z kanałów wchodzących w skład grupy. Jesteśmy dziś diametralnie innym podmiotem niż w 2016 r. i wspólnie uznaliśmy, że najwyższy czas, aby tę ewolucję podkreślić.

Bardzo nam zależy, abyśmy byli postrzegani przez pryzmat naszych projektów i tego, co robimy dobrze, czyli kreowania, produkcji i dystrybucji komercyjnych treści wideo i audio skierowanych do milenialsów i generacji Z. Ponadto obok wspomnianego wcześniej wymiaru strategicznego chcieliśmy również, aby nowa identyfikacja była prosta, zrozumiała i w odróżnieniu od Abstra nie budziła żadnych wątpliwości. Uważam, że Studi spełnia wszystkie powyższe kryteria – mówi Aleksander Wandzel, CEO i współwłaściciel Studi.

Obok zespołu zarządzającego, do którego należą Aleksander Wandzel (CEO), Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka (VP sales & production) oraz Maciej Tomczyk (VP operations), wartość w rebrandingu dostrzegają również założyciele i pomysłodawcy Abstra.

Strategia spółki oraz jej struktura udziałów uległy zmianie i moim zdaniem bardzo dobrze, że zmiana nazwy to odzwierciedla. Abstra było innym projektem, którego początkowe założenia uległy bardzo dużej modyfikacji. Dodatkowo oczywiście mylenie działalność całej spółki z działalnością moją oraz Czarka (jako kanału Abstrachuje) wprowadzało odbiorców i rynek w błąd. Cieszymy się na nowy etap – dodaje Robert Pasut, współwłaściciel Studi i współzałożyciel kanału Abstrachuje.TV.

W nowej odsłonie Studi to nie tylko influencer marketing i stała współpraca z twórcami kanałów własnych grupy, takich jak choćby Foot Truck, Dla pieniędzy, Do roboty, Maksymalnie, Beksy, Abch, Masny kanał czy Hajlajt. To kompleksowe usługi z obszaru mediów internetowych:

  • od strategii po produkcję i dystrybucję komercyjnych treści wideo i audio,
  • tworzenie kanałów i profili marek w mediach społecznościowych,
  • audyty i optymalizacja strategii wydawniczej na YouTube.
  • 1
Studi

Abstra przekształca się w Studi

19 lipca 2021

16 lipca 2021