93-letnia wegetarianka w filmie Stowarzyszenia Otwarte Klatki zachęca do diety bezmięsnej
  • 1
  • 0
30.08.2019

93-letnia wegetarianka w filmie Stowarzyszenia Otwarte Klatki zachęca do diety bezmięsnej

Irena Gajewska, 93-letnia rezydentka Domu Seniora Harmonia w Gdańsku, inspiruje i zachęca do diety bezmięsnej. Robi to w filmie pt. „Nigdy nie jest za późno”. Materiał powstał z inicjatywy aktywistów Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Pani Irena nie je mięsa od trzydziestu lat. To jedyna wegetarianka w gdańskim Domu Seniora Harmonia. Aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki zorganizowali w Harmonii całkowicie roślinny obiad w ramach kampanii „Roślinniejemy”. Zaprosili na niego wszystkich mieszkańców ośrodka.

Wegańską ucztę przygotował szef kuchni gdyńskiej restauracji Biały Królik, Marcin Popielarz. Współpracował on już ze stowarzyszeniem w ramach cyklu kolacji charytatywnych „Chefs for Change”.

Podczas wydarzenia aktywiści rozmawiali z panią Ireną o jej doświadczeniach z dietą bezmięsną. Seniorka zapewnia, że czuje się bardzo dobrze. Jak dodaje żartobliwie, nie ma na co umrzeć.

Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy ośrodka wypowiadają się pozytywnie na temat pani Ireny i jej postawy. Ona sama mówi o budowaniu relacji ze zwierzętami. Także o tym, że współczesny chów przemysłowy jest niehumanitarny, a ludzie podporządkowali sobie zwierzęta i naturę.

https://www.facebook.com/roslinniejemy/videos/2354193071285237/

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Weronika Pochylska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Od niedawna pracuje ona jako head of plant based campaigns w międzynarodowej organizacji Anima International.

Produkcją filmu zajął się zespół Papaya Films koordynowany przez Julię Rogowską i Patryka Kina. Część filmu została zrealizowana w Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

mpr

2 tygodnie temu

Większość 100 latków je mięso, więc łączenie długowieczności z wegetarianizmem to fałszywa analogia.

Andersen

2 tygodnie temu

Sojowy schabowy o smaku indyka.
Kotlet z tofu o smaku kurczaka z rożna.
Burger sojowy o smaku wołowiny z rusztu.

Może niech wegetarianie zaczną od nazywania swoich dań bezmięsnie, skoro tak im mięso przeszkadza.

30 sierpnia 2019

29 sierpnia 2019