2 miliony złotych za emisję kampanii Ministerstwa Zdrowia o noszeniu maseczek
  • 1
  • 1
18.01.2021

2 miliony złotych za emisję kampanii Ministerstwa Zdrowia o noszeniu maseczek

W połowie listopada wystartowała kampania Ministerstwa Zdrowia kierowana do młodych ludzi. Zachęcała do noszenia maseczek. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, koszt emisji tej kampanii to 2 mln zł.

Poseł KO Michał Szczerba ujawnił na Twitterze szczegóły umowy między wiceministrem Waldemarem Kraską a prezesem TVP Jackiem Kurskim. To efekt kontroli poselskiej. Ministerstwo Zdrowia podpisało też umowy z Polsatem i TVN24.

W umowie znalazł się zapis, że jest ona poufna w zakresie warunków w czasie jej trwania oraz po zakończeniu, rozwiązaniu lub wygaśnięciu.

W ramach kampanii powstały 15- i 30-sekundowe spoty „Noś maseczkę – zdrowy rozsądek nic nie kosztuje”. Były emitowane w okresie od 13 listopada do 31 grudnia 2020 r.

Wideo ukazuje grupę młodych ludzi, którzy noszą maski na brodzie lub nie noszą ich wcale, spotykają się ze znajomymi i ignorują dystans społeczny. Na zakończenie jeden z bohaterów trafia do szpitala, gdzie zakładana jest mu maska tlenowa, a lektor pyta: „To którą maseczkę wolisz?”.

Poseł Szczerba zwraca szczególną uwagę na fakt, że ministerstwo wykupuje kampanię w TVP, która regularnie wspierana jest przez rząd. Jak podkreśla, realizacja misji, jaką jest kształtowanie postaw prozdrowotnych, powinna być bezpłatna. Jednocześnie minister zdrowia apeluje m.in. do „Gazety Wyborczej”, by udostępniała rządowe ogłoszenia na temat Covid-19 za darmo.

Źródło: www.wyborcza.pl

  • 1
Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia hojnie płaci za realizację misji publicznej

18 stycznia 2021