​PKN Orlen sponsorem żużlowej reprezentacji Polski w sezonie 2019
  • 0
  • 1
19.07.2019

​PKN Orlen sponsorem żużlowej reprezentacji Polski w sezonie 2019

PKN Orlen podpisał umowę z żużlową reprezentacją Polski. Współpraca ma być kolejnym krokiem do umocnienia pozycji koncernu na międzynarodowych arenach sportowych.

Ma także przyczynić się do istotnego wsparcia polskiego speedwaya i upowszechniania tej dyscypliny w Polsce. Zainicjowanie współpracy z należącą do Grupy Orlen spółką Anwil w roli głównego sponsora kadry, a teraz rozszerzenie jej o kontrakt z PKN Orlen to dobra wiadomość nie tylko dla zawodników, ale i kibiców czarnego sportu.

Cieszymy się, że PKN Orlen może wspierać dyscyplinę sportu, która regularnie gromadzi setki tysięcy kibiców na stadionach i przed telewizorami. Mamy nadzieję, że polska reprezentacja dołoży kolejne trofea do bogatego zbioru zwycięstw i tytułów zawodników Orlen Team. Liczymy, że biało-czerwoni wrócą z rosyjskiego Togliatti z medalami. W kolejnych turniejach oraz meczach międzynarodowych zaprezentują zaś świetną formę i widowiskową jazdę – mówi Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów PKN Orlen.

Jesteśmy dumni z faktu pozyskania tak ważnego sponsora dla polskiej kadry. To pokazuje, że nasze rodzime firmy dostrzegają potencjał tej dyscypliny w naszym kraju. Jesteśmy pewni, że imprezy z udziałem reprezentacji Polski dostarczą wszystkim fanom wielu emocji. Przed nami najważniejsza w tym roku impreza dla biało-czerwonych, Speedway of Nations. Z takim sponsorem, jak PKN Orlen, będzie jeszcze łatwiej myśleć o kolejnych sukcesach – powiedział Karol Lejman, prezes zarządu firmy One Sport, promotora żużlowej reprezentacji Polski.

Polscy żużlowcy są ośmiokrotnymi złotymi medalistami Drużynowego Pucharu Świata. 20 i 21 lipca w ramach Speedway of Nations po raz pierwszy w barwach Orlen Teamu wystąpią m.in. Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik oraz Maksym Drabik.

  • 1

19 lipca 2019