Gdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładów - Marketing przy Kawie
Gdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładówGdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładówGdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładówGdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładów
Raport fundacji Centrum Cyfrowe i Klubu Jagiellońskiego dotyczy także polskiej rzeczywistości

Gdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładów

Gdzie i jak zautomatyzowane podejmowanie decyzji wpływa na polskie społeczeństwo? Rzut oka na 5 przykładów
dr Aleksander Tarkowski

dr Aleksander Tarkowski

-

prezes, współzałożyciel, Fundacja Centrum Cyfrowe

dr Aleksander Tarkowski

dr Aleksander Tarkowski

prezes, współzałożyciel
Fundacja Centrum Cyfrowe

Od 2004 r. jest aktywny w Polsce i na świecie w organizacjach i ruchach społecznych budujących otwarty internet. Jest współzałożycielem Creative Commons Polska, Stowarzyszenia Communia i Polskiej Koalicji na rzecz Otwartej Edukacji (KOED). Członek zarządu organizacji Creative Commons i komitetu sterującego Internet Governance Forum Polska. Współautor raportu „AlgoPolska. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji w służbie społeczeństwu”.

„AlgoPolska. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji w służbie społeczeństwu” – taki tytuł nosi raport, który wydali eksperci fundacji Centrum Cyfrowe i Klubu Jagiellońskiego. Sądziliście, że szerokie zastosowanie algorytmów w codziennych, życiowych decyzjach to domena Zachodu, a u nas raczej kwestia przyszłości? Nic podobnego.

Zautomatyzowane podejmowanie decyzji jest już faktem, również w naszym kraju. Decyzje wspierane algorytmami zapadają m.in. w bankowości, edukacji, sądownictwie i na rynku pracy. Trzeba się temu bacznie przyglądać, bo nie są to procesy w pełni przejrzyste ani pozbawione innych wad.

Po ośmiu ogólnych przykładach czas na pięć konkretnych – z Polski.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja