Zarządzanie konfliktem w zespole – inaczej, niż cię uczonoZarządzanie konfliktem w zespole – inaczej, niż cię uczonoZarządzanie konfliktem w zespole – inaczej, niż cię uczonoZarządzanie konfliktem w zespole – inaczej, niż cię uczono
Jeśli z pozycji siły nakażesz spokój, tylko pogorszysz sytuację (fot. Pixabay)

Zarządzanie konfliktem w zespole – inaczej, niż cię uczono

Zarządzanie konfliktem w zespole – inaczej, niż cię uczono
Mikołaj Nowak

Mikołaj Nowak

-

co-founder & managing partner, Iskrzenie Studio

Mikołaj Nowak

Mikołaj Nowak

co-founder & managing partner
Iskrzenie Studio

Projektant komunikacji i strateg marketingu z 16-letnim doświadczeniem. Wprowadza ludzi i marki do cyfrowej epoki. Współzałożyciel studia projektowo-strategicznego, którego ambicją jest łączenie strategii ze sztukami wizualnymi oraz komunikacją.

Manager jest w niełatwym położeniu, gdy w zespole wybucha strategiczny konflikt. Nie musi być jego stroną, a i tak zostanie zaangażowany. Funkcja, którą sprawuje osoba odpowiedzialna za zespół (team leader, manager, szef itp.), polega też na korygowaniu kursu. Najczęściej na zarządzającym spoczywa odpowiedzialność za rozwiązanie problemu. Jeżeli pozwoli, by udzieliły się i jemu gęste emocje sporu, może dojść do zaognienia. Nawet jeżeli uda się „pożar” ugasić – to nie na długo. Emocje potrafią go wzniecić z iskry. Ta iskra jest detalem, który zostaje pominięty wskutek nieuwagi lub braku kompetencji. Lepiej tę mechanikę poznać i zrozumieć.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja