Wojenki marketingowców z księgowymi. Budżetowanie wydatków marketingowychWojenki marketingowców z księgowymi. Budżetowanie wydatków marketingowychWojenki marketingowców z księgowymi. Budżetowanie wydatków marketingowychWojenki marketingowców z księgowymi. Budżetowanie wydatków marketingowych

Wojenki marketingowców z księgowymi. Budżetowanie wydatków marketingowych

Wojenki marketingowców z księgowymi. Budżetowanie wydatków marketingowych
Marcin Gieracz

Marcin Gieracz

-

Marcin Gieracz

Marcin Gieracz

Praktycznie zawsze, kiedy w firmach rozmawia się o działaniach marketingowych, wszystko gra do momentu przedstawienia kosztów. Szczególnie w sektorze MSP bardzo często największe emocje – zazwyczaj te negatywne – wzbudzają rozmowy o ustalaniu budżetu na marketing.

Nie jest rzadkością podejmowanie decyzji o realizacji akcji promocyjnej na podstawie prób oszacowania jej efektów, co przecież jest niebywale trudne. Problemy ze strategicznym podejściem do budżetowania wydatków marketingowych występują oczywiście nie tylko w małych i średnich spółkach.

Na ogół niestety bywa tak, że potrzeby marketingowe są rozumiane przez marketingowców, jako tako akceptowane przez działy sprzedaży, ale już z dużą dozą nieprzychylności podchodzą do nich księgowi.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się