Kultura zjada AI na śniadanie - Marketing przy Kawie
Kultura zjada AI na śniadanie, czyli w jaki sposób zmieniać się tak, aby nic nie zmienićKultura zjada AI na śniadanie, czyli w jaki sposób zmieniać się tak, aby nic nie zmienićKultura zjada AI na śniadanie, czyli w jaki sposób zmieniać się tak, aby nic nie zmienićKultura zjada AI na śniadanie, czyli w jaki sposób zmieniać się tak, aby nic nie zmienić
Obawa przed zmianą jest potężną barierą wdrożeń AI (fot. ChatGPT/DALLE)

Kultura zjada AI na śniadanie, czyli w jaki sposób zmieniać się tak, aby nic nie zmienić

Kultura zjada AI na śniadanie, czyli w jaki sposób zmieniać się tak, aby nic nie zmienić
Marek Staniszewski

Marek Staniszewski

-

, Heuristica

Marek Staniszewski

Marek Staniszewski

Heuristica

Certyfikowany trener biznesu, certyfikowany coach grupowy i zespołowy, wykładowca, doradca i autor. Pasjonat strategii komunikacji oraz inwentyki. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych agencjach kreatywnych, gdzie pełnił m. in. funkcję wiceprezesa i szefa oddziału badań i doradztwa strategicznego (Ogilvy, Young & Rubicam, Havas). Zarządzał również działem marketingu w firmie Canal+. Jako wykładowca i trener prowadził zajęcia m. in. w: ICAN Institute – HBP, WSKiM im. J. Giedroycia, SMR przy Akademii L. Koźmińskiego czy Akademii Questus. Współtworzył formułę i program oraz jest wieloletnim wykładowcą branżowej Szkoły Strategii Marki przy SKM/SAR. Jako juror oceniał prace w takich konkursach jak Effie, Superbrands, IAB Creative Showcase, Innovation Award, Ad Venture. Członek Rady Ekspertów THINKTANK i SUPERBRANDS Autor wielu publikacji na temat komunikacji i strategii. Jest również autorem książek: „Atlas strategiczny” i „Strategiczny podstęp”, „Tak na marginesie strategii” oraz współautorem książki „Portret klienta”. Autor narzędzi dla trenerów: „Karty Inwencji”, „Karty Opowieści”. Pomysłodawca projektu Farma Inwencji. Założyciel i prezes Fundacji Homo Inquietus.

Fakt, przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Oto znaleźliśmy się w szczęśliwej sytuacji, gdy dzięki inteligentnym chatbotom takim jak ChatGPT, Copilot, Claude, Gemini czy Mistral każdy otrzymuje nieograniczony niemal dostęp do rozległych zasobów wiedzy z praktycznie każdej dziedziny.

Narzędzia te nie są jeszcze w pełni doskonałe i nieomylne. Wciąż czasami zdarza im się jakaś faktograficzna pomyłka (problem tzw. halucynacji wynikający z probabilistycznej natury dużych modeli językowych). Nie zmienia to faktu, że ich rozległa wiedza czy sposób wnioskowania biją na głowę przeciętnego użytkownika.

Mamy więc sytuację, w której każdy z nas otrzymuje dostęp do usług „genialnego asystenta” – omnibusa, erudyty wypełnionego ekspercką wiedzą z dowolnego pola, znającego większość języków.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj naszych redaktorów i dziennikarzy, stawiając dużą czarną.


Postaw mi kawę na buycoffee.to