UX writer – jak ważna jest jego rola w kształtowaniu doświadczeń użytkownika?UX writer – jak ważna jest jego rola w kształtowaniu doświadczeń użytkownika?UX writer – jak ważna jest jego rola w kształtowaniu doświadczeń użytkownika?UX writer – jak ważna jest jego rola w kształtowaniu doświadczeń użytkownika?
Przez produkt trzeba poprowadzić użytkownika troskliwie za rękę (fot. Pixabay)

UX writer – jak ważna jest jego rola w kształtowaniu doświadczeń użytkownika?

UX writer – jak ważna jest jego rola w kształtowaniu doświadczeń użytkownika?
Patrycja Klakus

Patrycja Klakus

www.patrycjaklakus.pl

Marketerka z zawodu i z pasji, entuzjastka pracy metodą design thinking, UX writerka. Autorka bloga o skutecznym webwritingu oraz twórczych technikach pracy (www.patrycjaklakus.pl). Wierzy, że głęboka empatia jest źródłem innowacji.

Doświadczenie użytkownika kreuje nie tylko funkcjonalność produktu, elegancka szata graficzna, świetna obsługa klienta czy designerskie opakowanie. Dzisiejszy użytkownik oczekuje, że z kupionego produktu lub usługi online będzie mógł korzystać łatwo i intuicyjnie, a w dodatku z przyjemnością. Ogromną rolę odgrywają tutaj wszelkiego rodzaju treści czy komunikaty, po których odbiorca spodziewa się „prowadzenia za rękę”. Zapewnienie takiego właśnie prowadzenia należy do UX writera.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja