Sukces Zimowego Narodowego sukcesem łyżwiarstwaSukces Zimowego Narodowego sukcesem łyżwiarstwaSukces Zimowego Narodowego sukcesem łyżwiarstwaSukces Zimowego Narodowego sukcesem łyżwiarstwa
Łyżwiarskie poranki dla dzieci (źr.: materiały partnera)

Sukces Zimowego Narodowego sukcesem łyżwiarstwa

Sukces Zimowego Narodowego sukcesem łyżwiarstwa
Testa Communications

Testa Communications

-

Testa Communications

Testa Communications

×

Obecnie możesz przeczytać

1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie,

aby otrzymać dostęp do 4915 artykułów

Masz już konto?
Zaloguj się
Jeszcze do 3 marca na PGE Narodowym trwa Zimowy Narodowy. To największe lodowisko w Polsce. Jedna z najciekawszych zimowych atrakcji stolicy licznie przyciąga fanów łyżew. Hitem tegorocznej edycji są „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła”. Z zajęć tych w bieżącym sezonie skorzystało już prawie 6 tys. dzieci, co jest potwierdzeniem coraz większej popularności łyżwiarstwa wśród najmłodszych.

Materiał partnera

Już po raz szósty płyta PGE Narodowego zamieniła się w największe zimowe miasteczko w Polsce. Na przestrzeni kilku sezonów trwania Zimowego Narodowego widać wyraźny wzrost zainteresowania łyżwiarstwem. W ciągu ostatnich sześciu edycji Zimowy Narodowy odwiedziło ponad 2,7 mln osób.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, w trakcie których dzieci stawiają pierwsze kroki na łyżwach i rozwijają swoje umiejętności. Instruktorzy ze szkoły Ice&Fun już od kilku lat prowadzą te zajęcia na Zimowym Narodowym. Co roku biją one rekordy popularności, a tym samym są potwierdzeniem coraz większego zainteresowania łyżwiarstwem.

Dzięki Zimowemu Narodowemu powstała moda na ślizgawki miejskie

Tylko w tym sezonie z „Poranków dla dzieci z PGE Energia Ciepła” skorzystało już prawie 6 tys. dzieci. Nauka jazdy na łyżwach odbywa się poprzez zabawę. Dostarcza najmłodszym rozrywki, poprawia sprawność fizyczną, uczy koordynacji ruchowej oraz przyczynia się do wyrabiania nawyków sportowych.

Sześć lat temu, kiedy powstał Zimowy Narodowy, zajęcia dla dzieci to była dla nas nieznana droga. Naszym celem było zdobycie miłośników łyżwiarstwa, którzy będą szkolić się w łyżwiarstwie rekreacyjnym, figurowym, a nawet i w grze w hokeja. W tamtych czasach mogliśmy policzyć lodowiska na palcach jednej ręki. Nie była to zbyt popularna forma aktywności zimą.

Po kilku edycjach Zimowego Narodowego możemy stwierdzić, że liczba osób z każdym rokiem rośnie, tak samo jak zainteresowanie tym sportem. Dzieci zaczęły lubić łyżwy, osoby, które zaczynały sześć lat temu, przychodzą ze swoim młodszym rodzeństwem. Dla nas największą nagrodą jest to, że po latach nasi kursanci wracają i chwalą się, że nauka nie poszła w las. Dzięki Zimowemu Narodowemu powstała moda na ślizgawki miejskie. Łyżwiarstwo stało się takim sportem, jak jazda na rowerze w sezonie letnim – i jest dla każdego.

Dzieci, które uczęszczały na „Poranki dla Dzieci z PGE Energia Ciepła”, kontynuują zajęcia prywatne, a my staramy się rozwijać talenty pod zawody łyżwiarskie. Kiedyś sprzęt się wypożyczało, teraz osoby, które regularnie przychodzą na lodowiska, inwestują już we własny sprzęt. Dla koordynatora lekcji łyżwiarskich największym medalem jest to, jak widzimy postępy i uśmiechnięte dzieci, młodzież i również ich rodziców. Jednogłośnie możemy stwierdzić, że to się udało! – cieszy się Renata Aleksander, szkoła jazdy na łyżwach Ice&Fun.

W tym roku partnerem zajęć dla dzieci na Zimowym Narodowym jest PGE Energia Ciepła. Spółka z Grupy Kapitałowej PGE jest zaangażowana w popularyzację łyżwiarstwa figurowego w Polsce właśnie poprzez „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, ale też poprzez wsparcie programu „Chodź na łyżwy”. Ten ostatni jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego.

Zaangażowanie się PGE Energia Ciepła w rodzinne sporty zimowe wpisuje się w działania w obszarze odpowiedzialnego biznesu, które są istotną częścią naszej działalności. „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła” oraz program „Chodź na łyżwy” to elementy szerszych działań PGE Energia Ciepła na rzecz promocji zdrowia poprzez wspieranie rodzinnego i amatorskiego łyżwiarstwa. Oprócz popularyzacji zdrowego trybu życia przyczyniamy się także do rozwoju kariery sportowej dzieci i młodzieży w całej Polsce – zauważa Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

  • 2

źr.: materiały partnera

źr.: materiały partnera

Od popularyzacji rekreacyjnej jazdy do promocji łyżwiarstwa figurowego

O tym, że łyżwiarstwo w Polsce z każdym rokiem zyskuje fanów, świadczy coraz większa liczba osiedlowych ślizgawek czy komercyjnych lodowisk. Potwierdzają to również dane Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Pokazują one, że wzrosła liczba:

  • klubów łyżwiarskich – w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił wzrost o 50%,
  • trenerów łyżwiarstwa figurowego,
  • zawodników z licencjami PZŁF – w 2018 roku było ich 617, podczas gdy dwa lata wcześniej 407.

Także na arenie sportowej polskie łyżwiarstwo figurowe powoli wraca do gry o największą stawkę. W styczniu 2019 roku głośno było o polskiej parze łyżwiarskiej, Natalii Kaliszek i Maksymie Spodyriewie, która zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy.

Cieszymy się, że poprzez Zimowy Narodowy możemy dostarczać naszym gościom pozytywnych emocji, ale również z tego, że przyczyniamy się do promocji aktywności fizycznej i łyżwiarstwa figurowego. Widzimy, że coraz więcej osób decydując się na zimową aktywność wybiera właśnie jazdę na lodowisku. Mamy nadzieję, że za kilka lat dzieci, które stawiały pierwsze kroki na łyżwach na Zimowym Narodowym, będą rozwijały swoją pasję i reprezentowały nasz kraj na arenie międzynarodowej właśnie w łyżwiarstwie figurowym – mówi Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications, organizator Zimowego Narodowego.

 

Wszystkich tych, którzy chcą jeszcze spróbować swoich sił na łyżwach, Zimowy Narodowy zaprasza do 3 marca 2019!

  • 2

źr.: materiały partnera

źr.: materiały partnera