Sklepokawiarnia z tradycjami - Marketing przy Kawie
Sklepokawiarnia z tradycjamiSklepokawiarnia z tradycjamiSklepokawiarnia z tradycjamiSklepokawiarnia z tradycjami

Sklepokawiarnia z tradycjami

Sklepokawiarnia z tradycjami
Jacek Szlak

Jacek Szlak

-

redaktor naczelny, Marketing przy Kawie

Jacek Szlak

Jacek Szlak

redaktor naczelny
Marketing przy Kawie

Od 1997 r. zajmuje się marketingiem zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Od 2003 r. prowadzi serwis Marketing przy Kawie. Publicysta zajmujący się komunikacją marketingową i sztuką reklamy. Obserwator nowych zjawisk w kulturze masowej, marketingu i nowych mediach. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu reklamy internetowej, content marketingu i storytellingu. Jeden ze współautorów książki „Praktyka brandingu” oraz autor książki „Opowieści w marketingu”.

Tchibo to kawa. Dotychczas w Polsce ta marka nie kojarzyła się z niczym więcej. Tymczasem nagle dowiadujemy się o wyjątkowo interesującym projekcie, który notabene został już sprawdzony w kilku krajach europejskich. Sklepy Tchibo to skrzyżowanie Starbucks z Zarą.

Mówi się, że firma powinna skupić się na tym, co potrafi najlepiej, na swej podstawowej działalności, a całą resztę przenieść na podwykonawców. Nie powinna wchodzić na obszary, w których nie czuje się pewnie. Tchibo tym się nie przejmuje i otwiera "sklepokawiarnie" z limitowanymi kolekcjami rozmaitych produktów.

Tchibo proponuje placówki, które będą jednocześnie barem kawowym, sklepem z kawą i butikiem oferującym limitowane kolekcje różnych produktów –„począwszy od naczyń, sprzętu gospodarstwa domowego, poprzez biżuterię i ubrania, aż po narzędzia ogrodnicze, sprzęt sportowy, a nawet elektronikę”, jak czytamy w informacji prasowej.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja