Rewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamową - Marketing przy Kawie
Rewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamowąRewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamowąRewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamowąRewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamową
Treści online, w tym te reklamowe, otrzymują coraz mniej aktywnej uwagi (fot. Pixabay)

Rewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamową

Rewolucja uwagi – jak nowe mierniki mediowe zmieniają branżę reklamową
Jakub Müller

Jakub Müller

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Jakub Müller

Jakub Müller

redaktor
Marketing przy Kawie

W branży marketingowej działa od 2005 roku. Autor kilkuset artykułów, felietonów, analiz i wywiadów w mediach internetowych i drukowanych. Współtwórca strategii marketingowych i prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu mediów i CSR-u.

Gdy powstawała reklama internetowa, założenia były szczytne. Dzięki interaktywności i personalizacji miała rzeczywiście interesować odbiorców. Po trzydziestu latach z całą pewnością wiadomo, że odbiorcy unikają reklamy online tak samo jak każdej innej. Od niedawna wiadomo też, że mierniki reklamy internetowej są coraz bardziej zawodne.

Rośnie liczba punktów styku konsumenta z marką, a cały ekosystem reklamowy jest coraz bardziej skomplikowany. Podstawowy wskaźnik rozliczeniowy to CPM, czyli koszt tysiąca wyświetleń reklamy. Drugi wskaźnik, viewability pokazuje, czy reklama może zostać dostrzeżona przez odbiorcę. Obowiązujący standard IAB Polska obejmuje procent powierzchni reklamy w polu widzenia oraz czas ekspozycji.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja