Precyzyjne, inteligentne... nieskuteczne - Marketing przy Kawie
Precyzyjne, inteligentne... nieskutecznePrecyzyjne, inteligentne... nieskutecznePrecyzyjne, inteligentne... nieskutecznePrecyzyjne, inteligentne... nieskuteczne
Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie ważna (cirquedesprit/Fotolia)

Precyzyjne, inteligentne… nieskuteczne

Precyzyjne, inteligentne... nieskuteczne
Jakub Müller

Jakub Müller

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Jakub Müller

Jakub Müller

redaktor
Marketing przy Kawie

W branży marketingowej działa od 2005 roku. Autor kilkuset artykułów, felietonów, analiz i wywiadów w mediach internetowych i drukowanych. Współtwórca strategii marketingowych i prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu mediów i CSR-u.

Kierowanie kampanii do niewielkich grup konsumentów było uznawane w ostatnich latach za marketingowy dogmat. Tymczasem sygnały płynące z działów marketingu takich koncernów jak Mars, Coca-Cola czy Procter & Gamble wskazują, że dla dużych firm zbyt wąskie targetowanie może być źródłem problemów.

Brytyjska sieć Marks & Spencer jesienią ubiegłego roku ogłosiła, że wycofuje się z Polski i dziewięciu innych krajów europejskich. To pierwsze lekarstwo na spadek sprzedaży. Drugim ma być mniej precyzyjne targetowanie konsumentów według kryterium wieku.
Giganci reklamy przestają wierzyć w ścisłe targetowanie
Jak powiedziała magazynowi „Marketing Week” szefowa marketingu firmy, Maria Koutsoudakis, błędem było adresowanie przekazu do 25-latek chcących wyglądać w określony sposób.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja