Jak zmienić postrzeganie problemów psychicznych i psychoterapii?Jak zmienić postrzeganie problemów psychicznych i psychoterapii?Jak zmienić postrzeganie problemów psychicznych i psychoterapii?Jak zmienić postrzeganie problemów psychicznych i psychoterapii?
Problemy psychiczne nie powinny stygmatyzować (fot. Pixabay)

Jak zmienić postrzeganie problemów psychicznych i psychoterapii?

Jak zmienić postrzeganie problemów psychicznych i psychoterapii?
Joanna Chłopek

Joanna Chłopek

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Joanna Chłopek

Joanna Chłopek

redaktor
Marketing przy Kawie

Opiekuje się sekcją Espresso. Wyszukuje i selekcjonuje interesujące kampanie i wydarzenia ze świata marketingu. Absolwentka filologii polskiej, z Marketingiem przy Kawie związana od 2013 r.

Stygmatyzacja i stereotypy to dwa najważniejsze problemy, z którymi trzeba się zmierzyć, promując zdrowie psychiczne. O tym, jak skutecznie prezentować zagadnienia natury psychologicznej, rozmawiano podczas dziewiątego spotkania Komu Komunikacja w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego.

Według badań przywołanych przez Małgorzatę Wypych, psycholog i terapeutkę, 20% Polaków powinno korzystać z pomocy psychologa lub psychiatry. Tymczasem osób, które to robią, jest ponad trzykrotnie mniej. Szczególnie trudno do wizyty u specjalisty przekonać mężczyzn. Stanowią oni zaledwie 15% wszystkich pacjentów.
Psychoterapia postrzegana jako wstyd.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja