Opodatkowany prezent świątecznyOpodatkowany prezent świątecznyOpodatkowany prezent świątecznyOpodatkowany prezent świąteczny
Jak obdarować w zgodzie z prawem podatkowym? (fot. Oleksii Akhrimenko/Fotolia)

Opodatkowany prezent świąteczny

Opodatkowany prezent świąteczny
Maria Pietrzyk-Wdowiak

Maria Pietrzyk-Wdowiak

-

ekspertka do spraw podatków w marketingu, Taxline – Doradcy Podatkowi

Maria Pietrzyk-Wdowiak

Maria Pietrzyk-Wdowiak

ekspertka do spraw podatków w marketingu
Taxline – Doradcy Podatkowi

Prawniczka, doradczyni podatkowa (nr wpisu 10631). Ekspertka w zakresie opodatkowania działalności marketingowej. Od 2009 r. właścicielka firmy Taxline Doradcy Podatkowi, wyspecjalizowanej w doradztwie podatkowym dla branży marketingowej i farmaceutycznej. Dzieli się wiedzą prawnopodatkową z zakresu przygotowania, wdrażania i rozliczania działań i akcji marketingowych.

Źle przemyślany firmowy upominek może narazić obdarowanego na dodatkowe koszty podatkowe. Co zrobić, aby tego uniknąć? Jak zaoszczędzić klientowi czy pracownikowi kłopotów z urzędem skarbowym? Jak rozliczyć taki wydatek?

Prezenty dla pracowników
Sprawa jest dość prosta, jeśli prezenty dla pracowników kupowane są ze środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Zakup nie będzie kosztem podatkowym. Podatek VAT wykazany na fakturze nie będzie podlegał odliczeniu i w konsekwencji nie wystąpi też konieczność naliczenia podatku VAT należnego.

Po stronie pracownika nie powstanie przychód podatkowy, jeśli wartość tak sfinansowanych prezentów nie przekroczy 380 zł, a przy tym nie będą to bony, talony ani innego rodzaju znaki uprawniające do wymiany ich na towary lub usługi.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja