Nowa usługa App + Web (aplikacje i internet) w Google Analytics – jak poprawnie skonfigurować?Nowa usługa App + Web (aplikacje i internet) w Google Analytics – jak poprawnie skonfigurować?Nowa usługa App + Web (aplikacje i internet) w Google Analytics – jak poprawnie skonfigurować?Nowa usługa App + Web (aplikacje i internet) w Google Analytics – jak poprawnie skonfigurować?
Ta konfiguracja nie jest trudna (fot. Pixabay)

Nowa usługa App + Web (aplikacje i internet) w Google Analytics – jak poprawnie skonfigurować?

Nowa usługa App + Web (aplikacje i internet) w Google Analytics – jak poprawnie skonfigurować?
Piotr Starzyński

Piotr Starzyński

-

managing partner, Up & More

Piotr Starzyński

Piotr Starzyński

managing partner
Up & More

Ekspert w dziedzinie analityki internetowej i SEO, certyfikowany specjalista Google Analytics. Z wykształcenia programista. Odpowiada za proces implementacji analityki na stronach internetowych i w aplikacjach. Opracowuje modele śledzenia aktywności użytkowników, realizuje audyty analityczne, raporty i rekomendacje m.in. optymalizujące działania marketingowe i doświadczenie użytkowników, a także aktywnie wspiera procesy programistyczne. Z branżą internetową związany od 2004 r. Pracuje m.in. z Google Tag Managerem, Google Analytics, Google Analytics for Firebase, Google Analytics 360, Firebase, AppsFlyer, Google Data Studio, BigQuery.

Z jednej strony mówienie o nowości jest tu trochę na wyrost, bo sama usługa wkrótce będzie obchodziła już swoje pierwsze urodziny. Z drugiej jednak strony do dziś działa ona w wersji beta, a publikacji na jej temat nadal jest jak na lekarstwo. Dlatego w artykule pokażemy, jak poprawnie skonfigurować nową usługę App + Web na stronie internetowej i zacząć rejestrować podstawowe aktywności użytkowników.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja