Nieudane nowe markiNieudane nowe markiNieudane nowe markiNieudane nowe marki

Nieudane nowe marki

Nieudane nowe marki
Jacek Szlak

Jacek Szlak

-

redaktor naczelny, Marketing przy Kawie

Jacek Szlak

Jacek Szlak

redaktor naczelny
Marketing przy Kawie

Od 1997 r. zajmuje się marketingiem zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Od 2003 r. prowadzi serwis Marketing przy Kawie. Publicysta zajmujący się komunikacją marketingową i sztuką reklamy. Obserwator nowych zjawisk w kulturze masowej, marketingu i nowych mediach. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu reklamy internetowej, content marketingu i storytellingu. Jeden ze współautorów książki „Praktyka brandingu” oraz autor książki „Opowieści w marketingu”.

Wprowadzanie nowej marki to proces trudny i długotrwały. Duże koncerny często przegapiają właściwy moment, co więcej, ich strategie już na samym wstępie okazują się nieefektywne. Przyczyny tego stanu rzeczy leżą w podejściu do budżetu reklamowego, badań marketingowych oraz sposobu dystrybucji.

Wdrożenie nowej marki to proces kosztowny i trudny, wymagający wiele samozaparcia, konsekwencji i wiary w istnienie zapotrzebowania na produkt wśród konsumentów. Niedawno Al Ries na łamach Advertising Age opublikował kilka cennych uwag dotyczących tego właśnie procesu.

Czego zatem możemy nauczyć się od guru? Ogólna myśl stojąca za całym jego wywodem brzmi: wprowadzanie nowej marki to ryzyko, przez wielkie firmy podejmowane z rzadka i nieczęsto nagradzane sukcesem, a wymagające długotrwałych działań technikami marketingu partyzanckiego i PR.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja