Którędy do toalety? 19 listopada sygnalizuje ważny problemKtórędy do toalety? 19 listopada sygnalizuje ważny problemKtórędy do toalety? 19 listopada sygnalizuje ważny problemKtórędy do toalety? 19 listopada sygnalizuje ważny problem
Nawet w krajach rozwiniętych wcale nie jest pod tym względem dobrze (fot. Pixabay)

Którędy do toalety? 19 listopada sygnalizuje ważny problem

Którędy do toalety? 19 listopada sygnalizuje ważny problem
Mateusz Lubczański

Mateusz Lubczański

-

dziennikarz, Marketing przy Kawie

Mateusz Lubczański

Mateusz Lubczański

dziennikarz
Marketing przy Kawie

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na co dzień pisze o wszystkim, co związane z motoryzacją. Zafascynowany nowoczesnymi technologiami, fotografią oraz rynkiem gier komputerowych. W wolnym czasie (którego ma coraz mniej) przechodzi kolejne gry RPG lub nadgania serialowe zaległości.

19 listopada jest Światowym Dniem Toalet. Brzmi śmiesznie, trochę jak wymyślone święto typu dzień płynów do mycia naczyń. Tymczasem ten dzień sygnalizuje poważny problem, aktualny również w Polsce.

1,2 mln mieszkań bez łazienki, 905 tys. bez toalety, 500 tys. bez bieżącej wody. To wyniki podawane jeszcze trzy lata temu przez GUS. W miastach 99,1 proc. mieszkań jest wyposażonych w wodociągi, na wsi zaś ten współczynnik sięga 92,1 proc. W raporcie instytucji można przeczytać, że „warunki mieszkaniowe w Polsce uległy nieznacznej poprawie w porównaniu do poprzednich lat”.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja