Jak przygotować się do zmiany w przepisach o ochronie danych osobowychJak przygotować się do zmiany w przepisach o ochronie danych osobowychJak przygotować się do zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych
Teraz jest czas na spokojne dostosowanie się do zmian (fot. mikkolem/Fotolia)

Jak przygotować się do zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych

Jak przygotować się do zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych
Adam Myziak

Adam Myziak

-

Adam Myziak

Adam Myziak

Najpóźniej w połowie 2016 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie, które wyznacza nowe obowiązki administratorów danych osobowych. Przewiduje ono też wysokie kary za nieprzestrzeganie tych obowiązków. Oto 5 zasad, których należy się trzymać, by móc spokojnie oczekiwać wejścia nowych przepisów.

Rozwój technologii przyczynił się do przetwarzania danych osobowych na skalę dotąd nieznaną. Robiąc zakupy przez Internet, dokonując przelewów za pośrednictwem e-banku czy korzystając z portali społecznościowych, tworzymy swoje cyfrowe ja, na które składają się informacje zostawiane przez nas w Sieci oraz u wielu firm.

Zarówno dla przedsiębiorstw, jak i instytucji stanowią one cenny kapitał, który przekłada się na biznes, ale również realne obowiązki, których podmioty te muszą przestrzegać, by wspomnianego kapitału nie zaprzepaścić.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja