Informacja zwrotna – klucz do zdobywania wiedzyInformacja zwrotna – klucz do zdobywania wiedzyInformacja zwrotna – klucz do zdobywania wiedzyInformacja zwrotna – klucz do zdobywania wiedzy

Informacja zwrotna – klucz do zdobywania wiedzy

Informacja zwrotna – klucz do zdobywania wiedzy
S.D. Levitt, S.J. Dubner

S.D. Levitt, S.J. Dubner

-

S.D. Levitt, S.J. Dubner

S.D. Levitt, S.J. Dubner

Bez informacji zwrotnej prawie niemożliwe jest nauczenie się czegokolwiek. Wyobraź sobie, że jesteś pierwszym człowiekiem w historii ludzkości, który próbuje zrobić chleb – nie możesz jednak go upiec i przekonać się, jak sprawdza się twoja receptura. Fragment książki „Myśl jak Freak”.

Owszem, możesz zmieniać składniki i inne elementy. Jeśli jednak nigdy nie upieczesz chleba i nie spróbujesz gotowego produktu, skąd będziesz wiedział, co robisz dobrze, a co źle? Czy proporcje mąki do wody powinny wynosić 3:1, czy 2:1? Co się stanie, jeśli dodasz soli lub oleju, albo drożdży – a może odrobiny łajna? Czy ciasto trzeba odstawić na jakiś czas przed upieczeniem – a jeśli tak, to na jak długo i w jakich warunkach? Jak długo trzeba je wypiekać? Zakryte, czy odkryte? W jakiej temperaturze?

Nawet z pomocą opinii zwrotnych nauka może zająć sporo czasu (wyobraź sobie, jak fatalne musiały być pierwsze bochny chleba!).

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja