Druk jeszcze nie umiera, ale musi się zmienić. Analiza 2019 roku w reklamie prasowejDruk jeszcze nie umiera, ale musi się zmienić. Analiza 2019 roku w reklamie prasowejDruk jeszcze nie umiera, ale musi się zmienić. Analiza 2019 roku w reklamie prasowejDruk jeszcze nie umiera, ale musi się zmienić. Analiza 2019 roku w reklamie prasowej
Przyszłość „printu” wiąże się nierozłącznie z pracą nad jakością (fot. Pixabay)

Druk jeszcze nie umiera, ale musi się zmienić. Analiza 2019 roku w reklamie prasowej

Druk jeszcze nie umiera, ale musi się zmienić. Analiza 2019 roku w reklamie prasowej
Mateusz Lubczański

Mateusz Lubczański

-

dziennikarz, Marketing przy Kawie

Mateusz Lubczański

Mateusz Lubczański

dziennikarz
Marketing przy Kawie

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na co dzień pisze o wszystkim, co związane z motoryzacją. Zafascynowany nowoczesnymi technologiami, fotografią oraz rynkiem gier komputerowych. W wolnym czasie (którego ma coraz mniej) przechodzi kolejne gry RPG lub nadgania serialowe zaległości.

Wydaje się, że reklama prasowa z dnia na dzień traci na znaczeniu. Pierwsze spojrzenie na miniony rok zdaje się potwierdzać te przypuszczenia. Nadal jednak mówienie o śmierci „printu” to duża przesada.

Jeśli chodzi o sytuację prasy i innych mediów z perspektywy reklamowej, na dokładne podsumowania przyjdzie nam jeszcze poczekać. Można już jednak wyciągnąć pierwsze wnioski.

Po trzech ubiegłorocznych kwartałach, według badań Starcomu, polski rynek reklamy był wart 6,9 mld zł, co oznacza wzrost o 2,9 proc. w stosunku do 2018 roku. Rosły wydatki reklamowe sektorów: motoryzacja, czas wolny i podróże oraz żywność.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja