Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię) - Marketing przy Kawie
Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię)Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię)Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię)Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię)
Męskie wzruszenia nad szklaneczką (fot. GuinnessEurope)

Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię)

Dobre historie przy alkoholu (6 reklam, które zarażą pasją i jedna, która wywoła nostalgię)
redakcja

redakcja

-

Marki alkoholowe słyną z interesujących kampanii reklamowych. Muszą stawiać na dobre historie i kreatywne narzędzia, by przebić się do świadomości konsumentów przez mur zakazów prawnych. Zgromadziliśmy kilka przykładów reklam (Tullamore, Dewar’s, Johnnie Walker, Bell’s, Guinness), z których każda chwyta za serce.

Reklamy te to dość oczywiste przykłady storytellingu czy też branded content, ale poza tym to dobre historie same w sobie. Pokazują, że schematy narracyjne to nie wszystko – trzeba znaleźć im atrakcyjny kulturowo i nietuzinkowy „wypełniacz”.

Odwołują się głównie do osobistych ludzkich osiągnięć i pokazują świat, który nie zawsze może jest doskonały, ale jest miejscem, w którym królują wartości: przyjaźń, wspólnota, miłość, przywiązanie, samorealizacja.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja