Customer journey map, czyli droga do sukcesuCustomer journey map, czyli droga do sukcesuCustomer journey map, czyli droga do sukcesuCustomer journey map, czyli droga do sukcesu
Badanie mapy podróży klienta musi mieć określony cel (źr. il. BluecloudInteractive)

Customer journey map, czyli droga do sukcesu

Customer journey map, czyli droga do sukcesu
Piotr Nogal

Piotr Nogal

-

CXO/CTO/CMO/CDO, Esperienza Creative Technology

Piotr Nogal

Piotr Nogal

CXO/CTO/CMO/CDO
Esperienza Creative Technology

W Bluecloud Interactive odpowiadał za procesy tworzenia strategii marek i komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem niestandardowych działań promocyjnych online, jak viral marketing, content marketing i social media. Doświadczenie zdobył we współpracy z brandami takimi jak Mattel, Orlen, Zelmer, IKEA, PWC, Coty, Pracuj.pl, Lindt, Grycan, Uncle Bens, Bourjois Paris, Max Factor czy Oriflame.

Zrozumienie podróży zakupowej klienta w omnichannelowym modelu sprzedaży jest istotne, ponieważ wpływa na budowanie najlepszych doświadczeń zakupowych. Jak wskazuje raport „2016 State of Marketing” platformy Salesforce, aż 73% firm, które wdrożyły customer journey map, zwiększyło zaangażowanie swoich klientów, 70% potwierdziło, że wpłynęło to na zwiększenie przychodów, a 65% zauważyło zmniejszenie liczby osób rezygnujących z usług lub produktów.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja