Customer journey map – case studyCustomer journey map – case studyCustomer journey map – case studyCustomer journey map – case study
Oto Ania – persona do tworzenia CJM (źr. il. Bluecloud Interactive)

Customer journey map – case study

Customer journey map – case study
Piotr Nogal

Piotr Nogal

-

CXO/CTO/CMO/CDO, Esperienza Creative Technology

Piotr Nogal

Piotr Nogal

CXO/CTO/CMO/CDO
Esperienza Creative Technology

W Bluecloud Interactive odpowiadał za procesy tworzenia strategii marek i komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem niestandardowych działań promocyjnych online, jak viral marketing, content marketing i social media. Doświadczenie zdobył we współpracy z brandami takimi jak Mattel, Orlen, Zelmer, IKEA, PWC, Coty, Pracuj.pl, Lindt, Grycan, Uncle Bens, Bourjois Paris, Max Factor czy Oriflame.

Aby prawidłowo pokierować ścieżką zakupową klienta, należy go najpierw poznać. Uświadomić sobie, w jakich okolicznościach będzie stykał się z marką i co może okazać się impulsem do zakupu. Mówiąc krótko: do stworzenia customer journey map konieczna jest persona.

Persona, czyli tzw. klient idealny, to konsument, do którego chcemy dotrzeć ze swoim produktem lub usługą. Prawidłowe wytypowanie persony oznacza docelowo zwiększenie zysków marki: zarówno tych materialnych (sprzedaż), jak i niematerialnych (lojalność). Wybór persony do customer journey map omówimy na przykładzie fikcyjnego programu „Kupujesz i masz”, wdrożonego dla fikcyjnej galerii handlowej.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja