Buyer persona jako narzędzie wspierające marketing i sprzedaż B2BBuyer persona jako narzędzie wspierające marketing i sprzedaż B2BBuyer persona jako narzędzie wspierające marketing i sprzedaż B2BBuyer persona jako narzędzie wspierające marketing i sprzedaż B2B
Jak ułatwić decyzję zakupową B2B? (fot. Pixabay)

Buyer persona jako narzędzie wspierające marketing i sprzedaż B2B

Buyer persona jako narzędzie wspierające marketing i sprzedaż B2B
Katarzyna Matuszewska-Jagiełło

Katarzyna Matuszewska-Jagiełło

-

wspólniczka, JuKa-Jasny Przekaz

Katarzyna Matuszewska-Jagiełło

Katarzyna Matuszewska-Jagiełło

wspólniczka
JuKa-Jasny Przekaz

Praktyk metodyki buyer persona, ekspertka ds. komunikacji. Pomaga klientom B2B lepiej rozumieć potrzeby, oczekiwania i decyzje zakupowe ich klientów. Realizuje badanie buyer persona w celu usprawnienia strategii content marketingowej, wspiera w tworzeniu specjalistycznych treści oraz obsłudze komunikacyjnej. Od ponad 14 lat związana z obszarem komunikacji. Doświadczenie zdobywała w pracy w MSP, korporacjach, agencjach PR oraz organizacjach pozarządowych.

Zależy ci na odkodowaniu zachowań zakupowych twoich klientów? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego informacje otrzymane bezpośrednio od nich są tak ważne w prowadzeniu działań marketingowych oraz sprzedażowych B2B? Ten tekst jest właśnie o tym, a także o pomocnym narzędziu, jakim jest buyer persona.

Co sprawia, że klienci B2B decydują się na zakup danego rozwiązania lub z niego rezygnują? Dlaczego ich uwagę zwrócił konkretny produkt lub usługa? Jak przebiega ich ścieżka zakupowa? Jakie działania muszą wykonać po drodze do podjęcia ostatecznej decyzji? Wiedza na temat klientów oraz ich zachowań w trakcie podejmowania decyzji o zakupie pozwala efektywnie się z nimi komunikować.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się