Blogi profesjonalne w branży IT – 5 błędów naszych interfejsówBlogi profesjonalne w branży IT – 5 błędów naszych interfejsówBlogi profesjonalne w branży IT – 5 błędów naszych interfejsówBlogi profesjonalne w branży IT – 5 błędów naszych interfejsów
Myślisz choć trochę o interfejsie użytkownika? (fot. Pixabay)

Blogi profesjonalne w branży IT – 5 błędów naszych interfejsów

Blogi profesjonalne w branży IT – 5 błędów naszych interfejsów
Piotr Kujawa

Piotr Kujawa

-

CEO, Smartbees

Piotr Kujawa

Piotr Kujawa

CEO
Smartbees

Od ponad 10 lat w branży webdesign i e-commerce. Swoją przygodę rozpoczynał jako programista PHP. Obecnie zarządza software housem, budując sprzedaż i marketing w firmie. Po godzinach ojciec, mąż i zapalony piłkarz amator.

Niemal każdy software house, producent oprogramowania czy świadomy przedsiębiorca w branży IT publikuje artykuły na swoim blogu, niejednokrotnie w języku angielskim. Niestety, czasami nie przynosi to większych korzyści. Kliknięć może być wiele, ale porzucalność stron jest równie wielka. Może warto zwrócić uwagę na UI (user interface)?

Blogi w branży IT można podzielić na dwie kategorie: typowo korporacyjne i nieformalne. Te pierwsze istnieją po to, żeby w profesjonalny sposób przekazać kolejne osiągnięcia firmy, nakreślić jej plany na przyszłość czy np. opisać targi branżowe. Część korporacji używa też bloga w celu przesłania ogólnego sygnału o znaczeniu: „wszystko u nas OK, stale coś się dzieje, programiści nadal pracują, przedsiębiorstwo żyje i ma się dobrze”.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja