Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny – albo zgiń. Część 2: jak w praktyce budować wyraziste zasoby marki?Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny – albo zgiń. Część 2: jak w praktyce budować wyraziste zasoby marki?Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny – albo zgiń. Część 2: jak w praktyce budować wyraziste zasoby marki?Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny – albo zgiń. Część 2: jak w praktyce budować wyraziste zasoby marki?
Co jest prawdziwie wyrazistym zasobem twojej marki? (fot. Pixabay)

Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny – albo zgiń. Część 2: jak w praktyce budować wyraziste zasoby marki?

Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny – albo zgiń. Część 2: jak w praktyce budować wyraziste zasoby marki?
Jakub Müller

Jakub Müller

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Jakub Müller

Jakub Müller

redaktor
Marketing przy Kawie

W branży marketingowej działa od 2005 roku. Autor kilkuset artykułów, felietonów, analiz i wywiadów w mediach internetowych i drukowanych. Współtwórca strategii marketingowych i prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu mediów i CSR-u.

Pierwsza część tego cyklu opisywała, dlaczego wyrazistość marki jest ważniejsza niż jej wyróżnialność. Za przykład posłużyła kampania McDonald’s nagrodzona w Cannes Lions. Druga część pokaże, jak w praktyce zbudować wyraziste zasoby marki i jakie są najczęstsze błędy.

Czytaj pierwszą część cyklu: Co kampania McDonald’s nagrodzona w Cannes Lions mówi o współczesnym brandingu? 

Kampania „Next Exit” pokazywała, dlaczego w świecie mediów społecznościowych i memów przesunięcie uwagi z wyróżnialności na wyrazistość nie jest tylko zamianą podobnie brzmiących słów. Oznacza, że markę trzeba postrzegać szerzej niż tylko nazwa i logo – jako zbiór różnych zasobów.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja