10 mitów dotyczących pozycjonowania - Marketing przy Kawie
10 mitów dotyczących pozycjonowania10 mitów dotyczących pozycjonowania10 mitów dotyczących pozycjonowania10 mitów dotyczących pozycjonowania
Mity na temat pozycjonowania stron mają się dobrze (fot. Pixabay)

10 mitów dotyczących pozycjonowania

10 mitów dotyczących pozycjonowania
Łukasz Iwanek

Łukasz Iwanek

-

właściciel agencji Internetica, szef grupy roboczej SEM w IAB Polska

Łukasz Iwanek

Łukasz Iwanek

właściciel agencji Internetica
szef grupy roboczej SEM w IAB Polska

Z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach internetowych związany od prawie 20 lat. Doświadczenie zdobywał, pracując dla zewnętrznych firm SEO. Od 7 lat prowadzi firmę Internetica, świadczącą przede wszystkim usługi związane z reklamą w wyszukiwarkach. Współpracował z takimi podmiotami, jak Oponeo, Radio Dla Ciebie, Wincor-Nixdorf, Rhenus Data Office, Hotel Warszawianka, Mostostal SA czy Donaldson Polska. Prelegent licznych szkoleń i imprez branżowych, m.in. SilesiaSEM czy SEMStandard. Jego publikacje pojawiają się m.in. w Marketingu w Praktyce. Absolwent studiów podyplomowych marketing internetowy w Szkole Głównej Handlowej i Executive MBA na University of Quebec at Montreal. Z zamiłowania pasjonat internetu, wyszukiwarek i zarządzania. Wypowiada się na tematy związane z SEO, SEM, e-mail marketingiem, analizą ruchu i konwersji, a także w kwestiach standardów w branży oraz zapisów umownych przy tworzeniu kampanii.

SEO to stosunkowa młoda forma reklamy internetowej. Zdążyła już jednak obrosnąć w mity, a te warto obalać. Oto 10 z nich.

1. Optymalizacja = pozycjonowanie
Optymalizacja strony nie jest tym samym, co jej pozycjonowanie, choć oczywiście wchodzi w jego skład. W ten sposób nazywamy czynności wykonywane wewnątrz strony (on-site), wpływające na jej treść, strukturę i budowę. Takie działanie buduje wiarygodność naszej witryny.

Pozycjonowanie jest dużo szerszym zagadnieniem – jego elementami są także wszystkie działania poza witryną (off-site), polegające głównie na pozyskiwaniu linków do naszej strony.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja